Resultat 2023
Foto samt resultat mejlas till resultat@shih-tzu.se
De bilder som läggs ut på klubbens resultatsida är bilder tagna på den utställningen från vilka resultaten är.
Vi lägger inte ut bilder tagna vid ett annat tillfälle, tas inga bilder vid utställningstillfället läggs inga bilder ut.
Är fotot taget av annan fotograf än den som skickar fotot förutsätter vi att man fått godkännande
av berörd fotograf att fotot läggs ut på klubbens resultatsida.
(Om du inte godkänner fotot som är uppladdat får du gärna bidra med egen bild eller be oss ta bort fotot)
De fotografer som vill ha med sitt namn ser själva till att det finns med på fotot.
Alla resultat är preliminära.
Det kan bli fel i inrapportering eller när resultaten skrivs in.
Det händer även att det blir felstavningar.
SKK NORDIC Stockholm 2023-12-09
Domare: Lisa Molin
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Lac-Me´s Never A Dull Moment@Jokins SE JV-23
BIM Junior: Lac-Me´s Blondes Have More Fun SE JV-23
BÄSTA HANE
21 hanar
1. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me NordCert
2. Ch Yung Lo’s Always And Forever R-NordCert
3. Ch Mini Lion’s Santino
4. Lac-Me´s Never A Dull Moment @ Jokins Cert
Oplac. Hin Chen’s Hocus Pocus R-Cert
BÄSTA TIK
21 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever NordCert
2. Ch Yung Lo’s Success In A Dress R-NordCert
3. Ch Ziams Choko
4. Ch Reanelis Gracious Gaia Cert Championat
Oplac. Lac-Me´s Blondes Have More Fun R-Cert
BIR: Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me SE V-23 BIG 2
BIM: Ch Yung Lo’s Friends Forever SE V-23
BÄSTA VETERAN
3 hanar & 4 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever SE VV-23
BIM Veteran: Ch Funny Feeling´s Pablo Magic SE VV-23
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s
|
SKK INT Växjö 2023-11-04
Domare: Jasna Matejcic
BÄSTA VALP
2 hanar & 0 tikar
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Art Made You Know My Name
BIM Junior: Laggargårdens Gustav
BÄSTA HANE
10 hanar
1. Ch The Vincentz Stars Sir Elton`s The Cert Cacib
2. Ch Unchain My Heart Of Mondoshawan R-Cert R-Cacib
3. Ch Shu-Ling Stifler
BÄSTA TIK
17 tikar
1. Art Made You Know My Name Cert Cacib-J
2. Ch Yung Lo’s Friends Forever Cacib-V
3. Laylina’s Magic Temptation Cacib
4. Ch Ziams Choko R-Cacib
Oplac. Noire By Glamour R-Cert
BIR: Ch The Vincentz Stars Sir Elton`s The
BIM: Art Made You Know My Name
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 4
|
SST NAT Vilsta 2023-10-22
Domare: Renée Sporre-Willes
BÄSTA VALP 4 – 6 mån
1 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Bingo Brilliant Of Moravia
BÄSTA VALP 6 – 9 mån
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Vixax Pure Serendipity of Marabou BIS Valp
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Khe San’s Simply The Best
BIM Junior: Khe-San’s Dancing In My Dreams
BÄSTA HANE
11 hanar
1. Ch Eastfane’s Brownie Caramell
2. Ch Shu-Ling Stifler
3. Suki -Yaki’s Golden Son Of Tzu-Hsi Cert
4. Ch Nubos Skar Ma’s Royal Aventador
Oplac. Ziams I Will Follow You R-Cert
BÄSTA TIK
25 tikar
1. Ch Ziams Choko
2. Ch Ao Chins Jolanta
3. Ch Befana´s Joyfull Johanna
4. Khe San’s Simply The Best Cert
Oplac. Frimodig Adore Me R-Cert
BIR: Ch Eastfane’s Brownie Caramell
BIM: Ch Ziams Choko
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Rottshihpa’s Caught You Looking
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Khe-San’s
|
SKK INT Sundsvall 2023-10-07
Domare: Anna Friberg
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Stöpberget´s Sweet Phersephone
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Funny Feeling´s Pablo Magic Cacib
2. Ch Yung Lo’s Rumour Has It R-Cacib
3. Miss Belund´s Undercover Rhino
4. Ch Eastfane’s Tarte Tatin
Oplac. Jomi-Woo´s Nashville Rebel Cert Championat
BÄSTA TIK
17 tikar
1. Ch Funny Feelings Angel Pepita Cacib-V
2. Ch Nettlavallens Edna Thimdotter
3. Ch Ao Chins Josselin Cacib
4. Stöpberget´s Sweet Phersephone Cacib-J Cert
Oplac. Funny Feeling´s Stainway To Heaven R-Cert
BIR: Ch Funny Feeling´s Pablo Magic
BIM: Ch Funny Feelings Angel Pepita
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 5 tikar
BIR Veteran: Ch Funny Feelings Angel Pepita
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP:
BÄSTA AVELSGRUPP:
|
SKK NAT Tomelilla 2023-09-16
Domare: Lena Persson
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Art Made You Know My Name
BIM Junior: Shou-Lao’s Catch Me If You Can
BÄSTA HANE
8 hanar
1. Ch Shu-Ling Stifler
2. Ch Yung Lo’s Always And Forever
3. Popeye’s Klaas Vaak Cert Championat
4. Suki-Yaki’s Golden Son Of Tzu-Hsi R-Cert
BÄSTA TIK
12 tikar
1. Ta Maria Wake Me For Champange Cert Championat
2. Ch Yung Lo’s Success In A Dress
3. Ch Ziams Choko
4. Art Made You Know My Name R-Cert
BIR: Ta Maria Wake Me For Champange
BIM: Ch Shu-Ling Stifler
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 4
BIM Veteran: Shu-Ling Il Grand Marone
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s BIS 3
|
SKK NAT Gimo 2023-09-10
Domare: Rony Doejidns
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: North Exotic The Greatest Showman
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Princess Cinerella
BIM Junior: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA HANE
8 hanar
1. Ch Nubo Skar Ma’s Royal Aventador
2. Ch Yung Lo’s Rumour Has It
3. Ch Frimodig Diamond Wings
4. Ch Ziams Macho Man
Oplac. Funny Feeling’s Life Is A Highway Cert
Oplac Belle Loulous Cheverny R-Cert
BÄSTA TIK
17 tikar
1. Ch Ziams Choko
2. Ch Ao Chins Jolanta
3. Frimodig Adore Me Cert
4. Ch Lord Diva’s Dream Of Midnight
Oplac Belle Loulous Fleur de Lila R-Cert
BIR: Ch Nubos Skar Ma’s Royal Aventador
BIM: Ch Ziams Choko
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: Ch Lord Diva’s Dream Of Midnight
|
SST NAT Högbo Bruk 2023-09-09
Domare: Bo Skalin
BÄSTA VALP 4 – 6 mån
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Vivax Pure Serendipity Of Marabou
BIM Valp: Ziams Can’t Buy Me Love
BÄSTA VALP 6 – 9 mån
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: North Exotic The Greatest Showman
BIS valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Princess Cinerella
BIM Junior: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA HANE
10 hanar
1. Ch Tanbell’s Sgt Pepper
2. Ch Eastfane’s Tarte Tatin
3. Ch Nubo Skar Ma’s Royal Aventador
4. Ch Eastfane’s Brownie Caramell
Oplac Frimodig Diamond Wings Cert Championat
Oplac Funny Feeling’s Life Is A Highway R-Cert
BÄSTA TIK
19 tikar
1. Ch Ziams Choko
2. Ch Ao Chins Jolanta
3. Ch Artic Roses Wildflowers Cert Championat
4. Ch Lord Divas Dream Of Midnight
Oplac. Ziams Princess Cinerella R-Cert
BIR: Ch Ziams Choko
BIM: Ch Tanbell’s Sgt Pepper
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 3 tikar
BIR Veteran:Ch Tanbell’s Sgt Pepper
BIM Veteran: Ch Lord Divas Dream Of Midnight
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Eastfane’s
|
SKK INT Högbo Bruk 2023-09-09
Domare: Fredrik Nilsson
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: North Exotic The Greatest Showman
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Princess Cinerella CACIB-J
BIM Junior: Funny Feeling’s Life Is A Highway CACIB-J
BÄSTA HANE
10 hanar
1. Ch Tipsy-Toe’s Black Star Cacib
2. Ch Yung Lo’s Rumour Has It R-Cacib
3. Ch Ziams Macho Man
4. Funny Feeling’s Life Is A Highway Cert
Oplac. Frimodig Diamond Wings R-Cert
BÄSTA TIK
13 tikar
1. Ziams Princess Cinerella Cert
2. Ch Ao Chins Jolanta Cacib
3. Ch Ziams Choko R-Cacib
4. Ch Suki-Yaki’s I Really Don’t Care
BIR: Ch Tipsy-Toe’s Black Star
BIM: Ziams Princess Cinerella
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 3 tikar
BIR Veteran:Tanbell’s Sgt Pepper CACIB-V
BIM Veteran: Tanbell’s Showtime CACIB-V
|
SST NAT Böda Sand 2023-09-03
Domare: Sara Nordin
BÄSTA VALP 4 – 6 mån
1 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Ziams Can’t Buy Me Love
BÄSTA VALP 6 – 9 mån
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BIS valp: Ziams Can’t Buy Me Love
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BIM Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Yung Lo’s Rumour Has It
2. Ch Yung Lo’s Always And Forever
3. Ch Nubos Skar Ma’s Royal Aventador
4. Ch Ziams Macho Man
Oplac. Yung Lo’s Amazing Andie Cert
BÄSTA TIK
15 tikar
1. Ta Maria Wake Me For Champange Cert
2. Ch Ao Chins Jolanta
3. Ch Yung Lo’s Friends Forever
4. Ch Ziams Choko
Oplac. Ziams Sunny Side Up R-Cert
BIR: Ta Maria Wake Me For Champange
BIM: Ch Yung Lo’s Rumour Has It
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo
|
SKK NAT Böda Sand 2023-09-02
Domare: Svante Frisk
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Princess Cinerella BIS 4
BIM Junior:
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always and Forever
2. Ch Yung Lo’s Rumour Has It
3. Nubos Skar Ma’s Royal Aventador Cert Championat
4. Ch Ziams Macho Man
Oplac. Yung Lo’s Amazing Andie R-Cert
BÄSTA TIK
13 tikar
1. Ch Ziams Choko
2. Ta Maria Wake Me For Champagne Cert
3. Ch Yung Lo’s Friends Forever
4. Ziams Princess Cinerella R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Always And Forever BIG 4
BIM: Ch Ziams Choko
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 2
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS 1
|
SKK NAT Backamo 2023-08-27
Domare: Alexandra Drott Steadler
BÄSTA VALP
2 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BÄSTA HANE
12 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always and Forever
2. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me
3. Yung Lo’s Amazing Andie Cert
4. Tipsy-Toe’ The Warrior of Love R-cert
BÄSTA TIK
19 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever
2. Ch Il Pericolo’s Himalayas Rose
3. Ch Suki-Yaki’s I Really Don’t Care
4.Ch Yung Lo’s Sucess in A Dress
Oplac. Yung Kane’s Baby Sugar Cert
Oplac. Yung Lo’s Kim Possible R-cert
BIR: Ch Yung Lo’s Always and Forever
BIM: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA VETERAN
? hanar & ? tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS 4
|
SKK NORDIC Romakloster 2023-08-27
Domare: Nina Lönner-Andersson
BÄSTA HANE
8 hanar
1. Ch Ziams Macho Man NordicCert
2. Ch Shu-Ling Stifler R-NordicCert
3. Ziams I Will Follow You Cert
4. Khe-San Dancing In My Dreams R-Cert
BÄSTA TIK
6 tikar
1. Ch Ziams Choko NordicCert
2. Bigg Sann’s Ber-Ni-Z R-NordicCert Cert
3. Ziams Cinerella R-Cert
4. Rumptrolls That’s Me Nellie-Nette
BIR: Ch Ziams Choko BIG 2
BIM: Ch Ziams Macho Man
|
SKK NAT Romakloster 2023-08-26
Domare: Eva Nielsen
BÄSTA VALP
0 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA HANE
8 hanar
1. Ch Ziams Macho Man
2. Ziams I Will Follow You Cert
3. Ch Shu-Ling Stifler
4. Rumptrolls Magic Star R-cert
BÄSTA TIK
6 tikar
1. Ch Ziams Choko
2. Ziams Princess Cinerella Cert
3. Onessies Beautiful Benina R-cert
BIR: Ch Ziams Choko BIG 1
BIM: Ch Ziams Macho Man
|
SKK Nordic Norrköping 2023-08-20
Domare: Per Lundström
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BIM Valp: Ziams I Can Dance I Can Jive
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Khe-San’s Simply The Best
BIM Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BÄSTA HANE
9 hanar
1. Tash Kurgan Addis Abeba NordicCert Cert Championat
2. Ch Yung Lo’s Always And Forever R-NordicCert
3. Ch Ziams Macho Man
4. Yung Lo’s Amazing Andie R-Cert
BÄSTA TIK
14 tikar
1. Ch Ao Chins Jolanta NordicCert
2. Ch Yung Lo’s Friends Forever R-NordicCert
3. Ch Yung Lo’s Talk Of Town
4. Ch Suki Yaki’s I Really Don’t Care
Oplac. Khe-San’s Simply The Best Cert
Oplac. Ziams Sunny Side Up R-Cert
BIR: Ch Ao Chins Jolanta
BIM: Tash Kurgans Addis Abeba
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 2
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s
|
SKK NORDIC Eskilstuna 2023-08-19
Domare: Rob Douma
BÄSTA VALP
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BIM Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BIM Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always And Forever NordicCert
2. Yung Lo’s Amazing Andie Cert R-NordicCert
3. Nubos Skar Ma’s Royal Aventador R-Cert
4. Frimodig Diamond Wings
BÄSTA TIK
14 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever NordicCert
2. Yung Lo’s Kim Possible Cert R-NordicCert
3. Ch Ziams Chocko
4. Yung Lo’s Success In A Dress
Oplac. Frimodig Adore Me R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Always And Forever BIG 3
BIM: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 1
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s BIS 3
|
SKK NORDIC Ronneby 2023-08-13
Domare: Myriam Vermiere
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Art Made You Know My Name
BÄSTA HANE
9 hanar
1. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me NordicCert
2. Ch Miss Belund’s Undercover Wolwerine Cert Championat R-NordicCert
3. Tash Kurgan Addis Abeba R-Cert
4. Il Pericolos Shades By Magnolia
BÄSTA TIK
5 tikar
1. Ch Laylina’s Magic Temptation NordicCert
2. Art Made You Know My Name Cert
BIR: Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me BIG 3
BIM: Ch Laylina’s Magic Temptation
|
SKK NAT Överklix 2023-08-12
Domare: Jetta Tschokkinen, Fin
BÄSTA HANE
3 hanar
1. Camelle Rock The Blues Away Cert
2. Camelle Robbie Burns R-Cert
BÄSTA TIK
5 tikar
1. Tinoli’s Cuddles And Cocoa Kisses Cert
BIR: Camelle Rock The Blues Away BIG 2
BIM: Tinoli’s Cuddles And Cocoa Kisses
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Tinoli’s Cuddles And Cocoa Kisses
|
SKK INT Askersund 2023-08-12
Domare: Cindy Pettersson
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BIM Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Shu-Ling Stifler Cacib
2. Belle Loulous Cheverny Cert R-Cacib
3. Ziams I Will Follow You R-Cert
4. Ch Ziams Macho Man
BÄSTA TIK
11 tikar
1. Ch Ziams Choko Cacib
2. Suki-Yaki’s I Really Don’t Care Cert Championat R-Cacib
3. Ch Ao Chins Jolanta
4. Ziams Sunny Side Up R-Cert
BIR: Ch Ziams Choko
BIM: Ch Shu-Ling Stifler
|
SKK INT Svenstavik 2023-08-05
Domare: Patric Ragnarsson
BÄSTA VALP
0 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA HANE
7 hanar
1. Ch Ziams For You To Show Cacib
2. Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning VetCacib
3. Ch Yung Lo’s Rumour Has It R-Cacib
4. Ziams Macho Man Cert Championat
BÄSTA TIK
7 tikar
1. Ch Ziams Choko Cacib
2. Ch Tipsy-Toe’s Brown Sugar R-Cacib
3. Ch Ellenor Veselly Gremlin Cert Championat
4. Ziams Sunny Side Up R-Cert
Oplac. Ch Tanbell’s Showtime VetCacib
BIR: Ch Ziams Choko
BIM: Ch Ziams For You To Show
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning
BIM Veteran: ChTanbell’s Showtime
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Ziams
BÄSTA AVELSGRUPP:
|
SKK INT Ransäter 2023-07-29
Domare: Hans Almgren
BÄSTA VALP
1 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BIM Valp: Khe-San’s Simply The Best
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Hin Chen’s Hocus Pocus
BIM Junior: Bella Figura’s Modesty Blaise
BÄSTA HANE
17 hanar
1. Michaf’s The King And I Cert Championat Cacib
2. Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning VetCacib
3. Hin Chen’s Hocus Pocus R-Cert JuniorCacib
4. Ch Tipsy-Toe’s Black Star R-Cacib
BÄSTA TIK
26 tikar
1. Ch Funny Feeling’s Make U Feel My Love Cacib
2. Ch Tipsy-Toe’s Brown Sugar R-Cacib
3. Ch Stöpberget’s A Brand New Lady Cert Championat
4. Suki-Yaki I’Really Don’t Care R-Cert
Oplac. Bella Figura’s Modesty Blaise JuniorCacib
Oplac. Rottshipa’s Elena Superstar VetCacib
BIR: Mifcah’s The King And I
BIM: Ch Funny Feeling’s Make U Feel My Love
BÄSTA VETERAN
3 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning
BIM Veteran: Rottshipa’s Elena Superstar
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Funny Feeling’s
|
SKK INT Västerås 2023-07-23
Domare: Joakim Ohlsson
BÄSTA VALP
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BIM Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Pricess Cinerella
BIM Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BÄSTA HANE
10 hanar
1. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me Cacib
2. Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning Veteran-Cacib
3. Ch Yung Lo’s Always And Forever R-Cacib
4. Ch Tipsy-Toe’s Black Star
Oplac. Art Made The Fireball Cert
Oplac. Ziams Macho Man R-Cert
BÄSTA TIK
16 tikar
1. Ch Ziams Choko Cacib
2. Ch Tipsy-Toe’s Brown Sugar R-Cacib
3. Frimodig Adore Me Cert
4. Ziams Princess Cinerella JuniorCacib R-Cert
Oplac. Ch Yung Lo’s Friends Forever VeteranCacib
BIR: Ch Ziams Choko
BIM: Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch North Exotic The 1 Made 4 Winning
BIM Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP:
BÄSTA AVELSGRUPP:
|
SKK NORDIC Märsta 2023-07-22
Domare: Per Kr Andersen
BÄSTA VALP
0 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Simply The Best
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Lac-Me’s Blondes Have More Fun
BIM Junior: Funny Feeling’s Play Ball
BÄSTA HANE
8 hanar
1. Ch Yung Lo’s Rumour Has It NordicCert
2. Ch Yung Lo’s Always And Forever R-NordicCert
3. Funny Feeling’s Your Majesty Cert Championat
BÄSTA TIK
13 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever NordicCert
2. Ch Lac-Me’s Just Perfect To Me@Nubos R-NordicCert Cert Championat
3. Ch Ao Chin Josselin
4. Frimodig Adore Me R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BIM: Ch Yung Lo’s Rumour Has It
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s
BÄSTA AVELSGRUPP:
|
SKK NORDIC Piteå 2023-07-16
Domare: Kurt Nilsson
BÄSTA HANE
5 hanar
1. Ch Li-Lou’s French Connection NordicCert
2. Joy’s Affogato Cert R-NordicCert
BÄSTA TIK
9 tikar
1. Ch Bella Figura’s Cheerio Miss Sophie NordicCert
2. Ch Befana’s Joyfull Johanna R-NordicCert
3. North Exotic I Will Be The Chosen 1 Cert
4. Ch Shizi Lin’s Dream Come True R-Cert
BIR: Ch Bella Figura’s Cheerio Miss Sophie
BIM: Ch Li-Lou’s French Connection
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Tinoli’s Bumble-Bee Queen
BIM Veteran: Ch Tellenmussukat Kulta Huumaa
|
SKK NAT Tvååker 2023-07-08
Domare: Tomas Rohlin
BÄSTA VALP
1 hanar & 4 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Dancing In My Dreams
BIM Valp: Small Fashion Paws Miss Dior
BÄSTA HANE
16 hanar
1. Ch Mephisto Rainbow Of Happiness Cert Championat
2.Ch Small Fashion Paws Happy Tai Fu R-Cert
3. Yung Lo’s Amazing Andie
4. Ch Miss Belund’s Undercover Wolverine
BÄSTA TIK
17 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever
2. Ch Yung Lo’s I Do
3. Ch Euforyczna Ermesta Astarte Gold
4. Ch Il Pericolos Himayalas Rose
Oplac. Suki-Yaki’s I Really Don’t Care Cert
Oplac. Miss Belund’s Yung-Power Behind The R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BIM: Mephisto Rainbow Of Happiness
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS 4
|
SKK INT Tvååker 2023-07-07
Domare: Catrin Westin
BÄSTA VALP
1 hanar & 4 tikar
BIR Valp: Bella Figura’s Modesty Blase
BIM Valp: Khe-San’s Dancing In My Dreams
BÄSTA HANE
16 hanar
1. Ch Yung-Lo’s Always And Forever Cacib
2. Ch Yung Lo’s Rumour Has It R-Cacib
3. Kiryusha By Glamour Cert Championat
4. Ch Lovely Lars Z Kojca Colt R-Cert
Oplac. Tibets Pride’s Melody Maker JuniorCacib
BÄSTA TIK
21 tikar
1. Ch Yung Lo’s Friends Forever VetCacib
2. Ch Il Pericolos Himalayas Rose Cacib
3. Yung Lo’s Kim Possible Cert JuniorCacib
4. Euforyczna Ermesta Astarte Gold R-Cacib R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Always And Forever
BIM: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo
BÄSTA AVELSGRUPP: Ch Ta Maria All Eyz On Me
|
SKK INT Gällivare 2023-07-03
Domare: Per Lundström
BÄSTA HANE
4 hanar
1. Ch Li-Lou´s French Connention Cacib
2. Ch Tellenmussukat Kulta Huumaa VetCacib
3. Joy´s Affogato R-Cacib Cert
BÄSTA TIK
4 tikar
1. Ch Shih-Bi-Chows Tutti Frutti Cacib
BIR: Ch Shih-Bi-Chows Tutti Frutti
BIM: Ch Li-Lou´s French Connention
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Tellenmussukat Kulta Huumaa
BIM Veteran: Tinoli´s Cuddles And Cocoa Kisses
|
SKK NAT Borås 2023-07-02
Domare: Heidi Kumm
BÄSTA VALP
1 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Simply The Best
BIM Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Rottshipa’s Lucifer Mr. V
BIM Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BÄSTA HANE
13 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always And Forever
2. Ch Shu-Ling Stifler
3. Ziams Macho Man Cert
4. Rottshipa’s Lucifer Mr. V R- Cert
BÄSTA TIK
14 tikar
1. Ch Yung Lo’s Success In A Dress
2. Ch Ziams Choko
3. Ch Ao Chins Jolanta
4. Il Pericolos Himalayas Rose Cert Championat
Oplac: Rottshipa’s Elena Superstar R-Cert
BIR: Ch Yung Lo’s Always And Forever BIG 4
BIM: Ch Yung Lo’s Success In A Dress
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 3
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS 2
|
SST Tånga Hed 2023-07-01
Domare: Denise Williams
BÄSTA VALP 4-6 mån
0 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Ziams You Can Dance You Can Jive
BÄSTA VALP 6 – 9 mån
4 hanar & 5 tikar
BIR Valp: Nubos Skar Ma’s Queen Of Wands BIS-valp
BIM Valp: Funny Feeling’s Life Is A Highway
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Dear Vicky
BIM Junior: Rottshipa’s Lucifer Mr. V
BÄSTA HANE
26 hanar
1. Tipsy-Toe’s The Warrior Of Love Cert
2. Rottshipa’s Lucifer Mr. V R-Cert
3. Ch Mandarin Garden’s Nordic Light
4. Ch Yung Lo’s Always And Forever
BÄSTA TIK
31 tikar
1. Ch Ao Chins Jolanta
2. Ch Ziams Choko
3. Yung Lo’s Dear Vicky Cert
4. Suki-Yaki’s I Really Don’t Care R-Cert
BIR: Ch Ao Chins Jolanta
BIM: Tipsy-Toe’s The Warrior Of Love
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 4 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo
BÄSTA AVELSGRUPP: Ch Tibets Pride’s Man With A Mission
|
SKK INT Mohed 2023-06-18
Domare: Helle Dan
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Stöpberget’s Me Myself And I
BÄSTA HANE
6 hanar
1. Joy’s Affogato Cert Cacib
2. Ch Tipsy-Toe’s Dazzling Starlight Veteran-Cacib
3. Ch Eastfane’s Tarte Tatin R-Cacib
4. Ch Yung Lo’s I’ve Got The Pants
BÄSTA TIK
7 tikar
1. Ch Ao Chins Jolanta Cacib
2. Stöpberget’s Me Myself And I Cert Junior-Cacib
3. North Exotic I Will Be The Chosen 1 R-Cert
4. Eleonor Veseliy Gremlin R-Cacib
BIR: Ch Ao Chins Jolanta
BIM: Joy’s Affogato
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 0 tikar
BIR Veteran: Ch Tipsy-Toe’s Dazzling Starlight
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Eastfane’s
|
SKK NORDIC Leksand 2023-06-17
Domare: Birgitta Svarstad
BÄSTA VALP
2 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Dancing In My Dreams
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Ziams Princess Cinerella
BÄSTA HANE
6 hanar
1. Befana’s King Of The Road Cert NordicCert Championat
2. Ziams Macho Man R-Cert R-NordicCert
3. Frimodig Diamond Wings
4. Nubo Skar Ma’s Aventador
BÄSTA TIK
8 tikar
1. Ch Bella Figura’s Cheerio Miss Sophie NordicCert
2. Ziams Choko R-NordicCert
BIR: Ch Bella Figura’s Cheerio Miss Sophie BIG 2
BIM: Befana’s King Of The Road
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 0 tikar
BIR Veteran: Ao Chins Armangnac
|
SKK NORDIC Vänersborg 2023-06-11
Domare: Patric Ragnarsson
BÄSTA VALP
2 hanar & 4 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Dancing In My Dreams BIS1
BIM Valp: Khe-San’s Simply The Best
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BIM Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BÄSTA HANE
16 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always And Forever Nordic Cert
2. Ch Shu-Ling Stifler R-Nordic Cert
3. Tipsy-Toe’s One Piece Of My Heart Cert
4. Ch Yung Lo’s I’ve Got The Pants
Oplac: Yung Lo’s Amazing Andie R-Cert
BÄSTA TIK
23 tikar
1. Ch Ziams Choko Nordic Cert
2. Ch Yung Lo’s Friends Forever R-Nordic Cert
3. Il Pericolos True Love Cert Championat
4. Ch Yung Lo’s Success In A Dress
Oplac: Yung Lo’s Kim Possible R-Cert
BIR: Ch Ziams Choko BIG 2
BIM: Ch Yung Lo’s Always And Forever
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS 1
BIM Veteran: Ch Tipsy-Toe’s Dazzling Starlight
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS 4
|
SKK NORDIC Vännäs 2023-06-10
Domare: Åke Cronander
BÄSTA HANE
2 hanar
1. Joy’s Affogato CERT, NORDIC CERT
2.
BIR: Joy’s Affogato BIG4
|
SKK NAT Norrköping 2023-06-04
Domare: Adam Ostrowski
BÄSTA VALP
2 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Tibets Pride’s Melody Maker
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: North Exotic I Will Be The Chosen One
BÄSTA HANE
9 hanar
1. Ch Mandarin Garden’s Nordic Light
2. Il Pericolos Shade’s By Magnolia Cert
BÄSTA TIK
12 tikar
1. Ao Chins Jolanta Cert Championat
2. Frimodig Adore Me R-Cert
3. Tibets Pride’s Why Be Average
4. Ch Ao Chins Josselin
BIR: Ao Chins Jolanta BIG 2
BIM: Ch Mandarin Garden’s Nordic Light
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Lord Diva’s Dream Of Midnight
|
SKK NAT Piteå 2023-05-28
Domare: Karl-Erik Johansson
BÄSTA HANE
4 hanar
1. Joy’s Affogato Cert
2. Ch Eastfane’s Tarte Tatin
BÄSTA TIK
7 tikar
1. Khe-San’s Velma Kelly Cert
2. Ch Eastfane’s Salsa De Piña
3. Eastfane’s Tikka Masala R-Cert
4. Ch Tinoli’s Bumble-Bee Queen
BIR: Khe-San’s Velma Kelly
BIM: Joy’s Affogato
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ch Tinoli’s Bumble-Bee Queen
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Eastfane’s
|
SST Nat Piteå 2023-05-27
Domare: Robert Kubes
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Joy’s Affogato
BIM Junior: Eastfane’s Tikka Masala
BÄSTA HANE
6 hanar
1. Ch Jomi-woo’s Mister Magoo
2. Ch Eastfane’s Tarte Tatin
3. Befana’s Keep This Fire Burning Cert Championat
4. Joy’s Affogato R-Cert
BÄSTA TIK
10 tikar
1. Agnesana Joy To Be Henrietta Cert Championat
2. Ch Befana’s Joyfull Johanna
3. Eastfane’s Tikka Masala R-Cert
4. Jomi-Woo’s Queen Bee
BIR: Ch Jomi-woo’s Mister Magoo
BIM: Agnesana Joy To Be Henrietta
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Tellenmussukat Kulta Huumaa
BIM Veteran: Ch Tinoli’s Bumble-Bee Queen
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Eastfane’s
|
SKK INT Gimo 2023-05-27
Domare: Sara Nordin
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Dear Vicky
BIM Junior: Singapoure Storm Sweet Addict
BÄSTA HANE
6 hanar
1. Ch Eastfane’s Brownie Caramelle Cacib
2. Ch Tipsy- Toe’s Dazzling Starlight Veteran-Cacib
3. Befana’s King Of The Road Cert R-Cacib
4. Singapoure Storm Sweet Addict R-Cert Junior-Cacib
BÄSTA TIK
11 tikar
1. Ch Yung Lo’s Success In A Dress Cacib
2. Ch Phe-Khan Think Pink Veteran-Cacib
3. Ch Ao Chins Josselin R-Cacib
4. Tanbell’s Bumble Bee Bogie Cert
Oplac. Yung Lo’s Dear Vicky R-Cert Junior-Cacib
BIR: Ch Yung Lo’s Success In A Dress BIG4
BIM: Ch Eastfane’s Brownie Caramelle
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Phe-Khan Think Pink
BIM Veteran: Ch Tipsy-Toe’s Dazzling Starlight
|
SKK NORDIC Hässleholm 2023-05-13
Domare: Åsa Fröding Andersson
Domare valpar: Patric Ragnarsson
BÄSTA VALP
3 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Tibets Pride’s Melody Maker
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Yung Lo’s Kim Possible
BIM Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BÄSTA HANE
14 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always And Forever Nordic Cert
2. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me R-Nordic Cert
3. Arenfeldt’s Rose Storm Of The Cent Cert
4. Ziams Mach Man R-Cert
BÄSTA TIK
15 tikar
1. Ch Ziams Chocko Nordic Cert
2. Layalina’s Magic Temptation Cert R-Nordic Cert Championat
3. Yung Lo’s Kim Possible R-Cert
4. Art Made You Know My Name
BIR: Ch Ziams Chocko
BIM: Ch Yung Lo’s Always And Forever
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: Zhilen Shi Zlata Stella Chesvet Lin
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo BIS4
|
SKK NORDIC Skara 2023-05-06
Domare: Dina Korna
Domare valpar: Anette Erlander
BÄSTA VALP
4 hanar & 2 tikar
BIR Valp: Khe-San’s Dancing In My Dream
BIM Valp: Khe-San’s Simply The Best
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: North Exotic I Will Be The Chosen One
BIM Junior: Shou-Lao’s Catch Me If You Can
BÄSTA HANE
17 hanar
1. Xavier Brilliant Of Moravia Cert, Nordic Cert Championat
2. Ch Shu-Ling Stifler R-Nordic Cert
3. Ch Mandarin Garden’s Nordic Light
4. Tazzels Blue Suede Shoes R-Cert
BÄSTA TIK
21 tikar
1. Ch Ziams Choko Nordic Cert
2. Ch Yung Lo’s Friends Forever R-Nordic Cert
3. Suki Yaki’s Really Don’t Care Cert
4. Rumptrolls That’s Me Nellie-Nette R-Cert
BIR: Ch Ziams Choko
BIM: Xavier Brilliant Of Moravia
BÄSTA VETERAN
0 hanar & 2 tikar
BIR Veteran: Ch Yung Lo’s Friends Forever BIS VETERAN
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo
|
SKK NAT Västerås 2023-04-23
Domare: Dimitri Antonopoulos
Domare valpar: Maritha Östlund-Holmsten
BÄSTA VALP
0 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Bella Figura’s Modesty Blaise
BÄSTA JUNIOR
BIR Junior: Miss Belund’s Yung-Power Behind These Hazel Eyz
BIM Junior: Miss Belund’s Yung-Power Keep Your Eyz On Me
BÄSTA HANE
10 hanar
1. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me
2. Miss Belund’s Yung-Power Keep Your Eyz On Me CERT
3. Funny Feeling’s Your Majesty R-CERT
4. Belle Loulous Cheverny
BÄSTA TIK
19 tikar
1. Miss Belund’s Yung Power Behind These Hazel Eyz CERT
2. Miss Belund’s X-Stream Passion @Par R-CERT
3. Yang Kane’s Baby Sugar
4. Rigolette’s Norah Lowry-Wilder
BIR: Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me BIG1
BIM: Miss Belund’s Yung Power Behind These Hazel Eyz
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 1 tikar
BIR Veteran: Ao Chins Armagnac
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Miss Belund’s
|
SST Vilsta 2023-04-22
Domare: Samuel Carlid
BÄSTA VALP 4 – 6 mån
3 hanar & 3 tikar
BIR Valp: Khe-San´s Dancing In My Dreams BIS VALP
BIM Valp: Khe-San´s Simply The Best
BÄSTA VALP 6 – 9 mån
0 hanar & 1 tikar
BIR Valp: Bella Figura´s Modesty Blaise BIS 2 VALP
BÄSTA JUNIOR
2 hanar & 6 tikar
BIR Junior: Yung Lo’s Amazing Andie
BIM Junior: Miss Belund’s Yung-Power All Eyz On You
BÄSTA HANE
16 hanar
1. CH Frimodig Wrap Your Wings Around Me
2. CH Miss Belund’s Young-Power Dressed 2 A Party CERT CHMPIONAT
3. Befana´s King Of The Road R-CERT
4. CH Tellenmussukat Kulta Huumaa
BÄSTA TIK
28 tikar
1. CH Yung Lo’s Friends Forever
2. CH Funny Feeling´s Fashion Angel CERT CHAMPIONAT
3. CH Funny Feeling’s Living Doll
4. Ao Chins Jolanta R-CERT
BIR: CH Yung Lo’s Friends Forever
BIM: CH Frimodig Wrap Your Wings Around Me
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 3 tikar
BIR Veteran: CH Yung Lo’s Friends Forever
BIM Veteran: CH Tellenmussukat Kulta Huumaa
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo’s
|
SKK NAT Sundsvall 2023-04-15
Domare: Monika Vikner-Stafberg
BÄSTA JUNIOR
0 hanar & 1 tikar
BIR Junior: Zaczess Kissmekate
BÄSTA HANE
3 hanar
1. CH Miss Belund´s Undercover Rhino
2. CH Yung Lo’s Rumour Has It
BÄSTA TIK
2 tikar
1. Eastfane´s Salsa De Pina CERT CHAMPIONAT
2. Zaczess Kissmekate R-CERT
BIR: CH Miss Belund´s Undercover Rhino BIG 4
BIM: Eastfane´s Salsa De Pina
|
SKK INT Malmö 2023-04-09
Domare: Eva Liljekvist Borg
BÄSTA VALP
1 hanar & 0 tikar
BIR Valp: Ziams Million Reasons
BIM Valp:
BÄSTA JUNIOR
2 hanar & 10 tikar
BIR Junior: Art Made You Know My Name BIS 4
BIM Junior: Miss Belund’s Yung-Power Kep Your Eyz On Me
BÄSTA HANE
16 hanar
1. Ch Yung Lo’s Always And Forever Cacib
2.Tash Kurgan Addis Abeba Cert, R-Cacib
3. Miss Belund’s Yung-Power Keep Your Eyz On Me R-Cert
4. Ch Miss Belund’s Young-Power Dressed 2 A Party
BÄSTA TIK
30 tikar
1. Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind
2. Ch Yung Lo’s Oh My Apple Pie
3. Ch Yung Lo’s Friends Forever
4. Ch Yung Lo’s Success In A Dress Cacib
Oplac. Il Pericolos Himalayas Rose Cert, R-Cacib
Oplac. Art Made You Know My Name R-CERT
BIR: Ch Yung Lo’s Always And Forever
BIM: Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind
BÄSTA VETERAN
1 hanar & 5 tikar
BIR Veteran: Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind
BIM Veteran: Ch Universal De Casa Corsini
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Yung Lo
BÄSTA AVELSGRUPP: Ch Ta Maria All Eyz On Me BIS 1
|
SKK NAT MyDog 2023-01-06
Domare: Benny Blidh Von Schedvin
76 hundar anmälda
BÄSTA VALP
1 hane & 6 tikar
BIR Valp: Yung Lo’s Kim Possible
BIM Valp: Shou-Lao’s Catch Me If You Can
BÄSTA JUNIOR
7 hanar & 10 tikar
BIR Junior: Nubos Skar Ma’s Royal Aventador
BIM Junior: Gabå’s Take Notice Of Me
BÄSTA HANE
31 hanar
1. Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me
2. Tipsy-toe’s The Warrior Of Love CERT
3. Ch Mini Lion’s Santino
4. Lovely Lars Z Kojca Coli R-CERT
BÄSTA TIK
38 tikar
1. Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind
2. Ao Chins Jolanta CERT
3. Ch Art Made Marilyn Monroe
4. Il Pericolos Himalayas Rose R-CERT
CERT TIK
BIR: Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind
BIM: Ch Frimodig Wrap Your Wings Around Me
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 4 tikar
BIR Veteran: Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind BIS VETERAN
BIM Veteran:
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Il Pericolos
BÄSTA AVELSGRUPP: Joy’s Giocando Con Il Fuoco
|
SKK INT MyDog 2023-01-05
Domare: Lotte Jörgensen, Danmark
79 hundar anmälda
BÄSTA VALP
1 hane & 4 tikar
BIR Valp: Gabå’s Up To You
BIM Valp: Shou-Lao’s Catch Me If You Can
BÄSTA JUNIOR
9 hanar & 12 tikar
BIR Junior: Hin Chen’s Heroes Of Our Time BIS JUNIOR
BIM Junior: Hin Chen’s Hocus Pocus
BÄSTA HANE
33 hanar
1. Ch Mini Lion’s Santino CERT, CACIB
2. Lovely Lars Z Kojca Coli R-CERT, R-CACIB
3. Funny Feeling’s Pablo Magic
4. Viola-Hirta’s Passion For Tea Cake
BÄSTA TIK
41 tikar
1. Ao Chins Jolanta CERT, CACIB
2. Charming Carina Alpiu Slénis R-CERT, R-CACIB
3. Il Pericolos Himalayas Rose
4. Ch Ziams Choko
CERT TIK & BIR
BIR: Ao Chins Jolanta
BIM: Mini Lion’s Santino
BÄSTA VETERAN
2 hanar & 4 tikar
BIR Veteran: Ch Art Made Hollywood Frame Of Mind V-CACIB, BIS VETERAN 3
BIM Veteran: Funny Feeling’s Pablo Magic V-CACIB
BÄSTA UPPFÖDARGRUPP: Il Pericolos
BÄSTA AVELSGRUPP: Joy’s Giocando Con Il Fuoco
|